Mięśnie kegla u facetów

Coraz więcej kobiet, które rodziły swoje dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne komplikacje z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to kłopoty z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco swoje miejsce po porodzie.

Urazy krocza poród

Do niedawna był to temat tabu oraz mało która z dam decydowała się mówić o własnych komplikacjach po porodzie. Wielokrotnie wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W tej chwili niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się skutki porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Zazwyczaj u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha oraz kłopoty ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakowoż znaczący odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką można podjąć nadzwyczaj błyskawicznie po porodzie. Im prędzej jest taka możliwość, tym prawidłowiej, bo ćwiczenia zapewniają wtedy lepsze rezultaty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się różnorodnego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w dobry sposób kurczyły. Poza tym, nadzwyczaj znaczącą kwestią są też treningi oddechowe, jakie wypada w następnej kolejności jak w większości wypadków powtarzać. Ponadto, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest w głównej mierze damom, jakie miały więcej porodów. Mogą niemniej jednak z niej korzystać również panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli wyłącznie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezmiernie ekspresowo pozwala ona wrócić do normy i czuć się poprawnie. Wiele pacjentek deklaruje, że to właśnie dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu lub ewentualnie niedogodności bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest też szansę skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki leczniczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *