Mieszkanie bez toksyn

Zapewne starasz się unikać żywności z konserwantami i wypoczywania w miejscach, gdzie powietrze jest zanieczyszczona. Pomyśl także, co zmienić w domu, by nie było w nim toksyn. Najwięcej lotnych toksyn wydzielają nowe tynki, farby, tapety i podłogi. Dlatego przed ich zakupem należy poradzić się specjalisty.

Światowa organizacja zdrowia przeprowadziła badania na obecność substancji chemicznych w kilkuset domach. Wykryto wiele związków emitowanych, przez materiały budowlane, dekoracyjne i detergenty. Nie są one obojętne dla zdrowia. Zwłaszcza w dużych stężeniach mogą być przyczyną alergii, a także wpływać negatywnie na nasz układ hormonalny. Co robić by nam nie zagrażały?
Gdy zmieniasz wyposażenie mieszkania
Szukaj rzeczy z ekoznakami lub z atestem PZH(państwowy zakład higieny) , ITB(Instytut Techniki Budowlanej),  lub PTA(Państwowe Towarzystwo Alergologiczne).
Ostrożnie z wyrobami chińskimi
Zwłaszcza należy zwracać uwagę na zabawki, garnki i pojemniki, które będą miały kontakt z żywnością, a także pościel i narzuty, których dotykamy ciałem. Ci producenci często wykorzystują materiały nie spełniające norm.
Ostrożnie z zapachami
Jeżeli coś ma bardzo intensywną woń to zrezygnuj z zakupu.
Wietrz mieszkanie
Nawet kilka razy dziennie, zawsze szeroko otwieraj okna. W taki sposób usuniesz chociaż część oparów i zamienisz powietrze na świeże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *