restauracja włoska Kraków

Smaczna restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę smacznie zjeść? Wśród szerokich opcji, które oferuje europejska sztuka kulinarna należy zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to różnorodność smaków, kolorów oraz duża dawka zdrowia.

Charakterystyczne włoskie przyprawy

Naszym rodakom włoska restauracja, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z winem. Tymczasem włoskie gotowanie to również takie smakołyki jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne dania włoskie

Pasty są bazą włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie można dołączyć do makaronu. Restaurants in Main Market Owoce morza, dodatki mięsne i przeróżne przyprawy, powodują, że pasty nie są w stanie się znudzić.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Dobrze przyrządzona włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto oraz mała ilość dodatków. Najpopularniejsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To też canelloni, focaccia, piada i szeroki wybór słodyczy – takich jak tiramisu czy panna cotta. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie skosztować wina czy pełnych aromatu serów- gorgonzoli, mascarpone oraz grana padano.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *